Vize Danışmanlığı

Vize Danışmanlığı

Vize DanışmanlığıVize danışmanlığı, globalleşen dünyanın en mühim ihtiyaçlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde yurt dışı seyahatlerinin ciddi bir ivme yakalamasından ötürü,insanları kandırarak paralarını ve evraklarını alıp maddi çıkar elde etmeye çalışan kötü niyetli kişilerin sayısı da bir hayli artış göstermiştir. Bu noktada profesyonel kurumlardan gerçek bir hizmet almak ve sahte turizm firmaları ile dolandırıcıların tuzağına düşmemek adına dikkatli adımlar atmak gerekmektedir.

Vize danışmanlığı ilk etapta ciddi bir bilgi birikimi isterken; hızlı bir sirkülasyon içerisinde sürekli gelişmekte olan dünyanın dinamiklerine uyum sağlamayı ve dönem şartlarını yakından takip etmeyi de fazlasıyla gerekli kılar. Çünkü bugünün dünya siyasetinde gerçekleşen birtakım olaylar ülkelerin vize politikalarını pek çok etkileyici unsur çerçevesinde değiştirmelerine sebebiyet vermektedir. Çoğu zaman oldukça süratli ilerleyen bu değişikliklerin devamlı izlenmesi, aksiyon almadan önce detaylı araştırmaların yapılması ve kişileri yönlendirirken etkin prosedürlerin usullerine göre hareket edilmesi şarttır. Bu minvalde sağlam bir altyapı oluşturulması ise pek tabii ki en önemli unsurların başında gelmektedir.

Vize danışmanlarının görevleri içerisinde; gidilecek olan ülkeninvize işlemleri için istediği bütün evrakların hazırlanmasını sağlamak, elçiliklerden randevu almak ve birkaç yazışma yapmakgibi bürokratik işler vardır. Nitekim vize başvuru sürecinin en mühim noktalarından biri ilgili ülkenin konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde bulundurulmasıdır. Bu evraklar;pasaport, vize talep dilekçesi,biyometrik fotoğraf, gelir durumunu belgeleyen dokümanlar v.b.dir. Bütün bu evraklar, ilgili ülkenin belirlediği formata göre hazırlanmak zorundadır. Keza geri çevrilenbaşvuruların büyük bir kısmının eksik-hatalı evraklarla gerçekleştirilenbaşvurular olduklarını görmekteyiz. Randevuyla başvuru kabul eden ülkelerde ise randevunun doğru zamanda ve doğru şekilde alınmasına özellikle dikkat edilmelidir. Her konsolosluğun işleyiş sürecinin birbirinden farklı olmasından dolayı, vize başvurusu bu süreler göz önünde bulundurularak seyahat tarihinden belirli bir süre önce başlatılmalı ve randevu kaydı da buna göre yapılmalıdır.

Büyük- küçük, kolay-zor fark etmeksizin bütün ülkelerin vize başvurularında belirli bir prosedür izlenmek zorundadır. Randevu alma, evrakları hazırlama, dilekçe yazma, sigorta yaptırma, form doldurma,otel-uçak rezervasyonu sunma gibi ciddi mesai gerektiren detaylar mutlaka bulunur. Vize danışmanlık hizmeti alma ihtiyacı ise tam olarak bu aşamada ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra vize danışmanları seyahat amacınıza uygun vize türünü seçmenize de yardım ederek sizi en doğru şekilde yönlendirirler. Bu sayede yanlış bir başvuru yapmaktan kurtulup reddedilme durumuyla karşı karşıya gelmemiş olursunuz. Ayrıca hem işlemleriniz daha hızlı yürütülür hem de vize randevusu ve pasaportun işleme aldırılması konusundaek kolaylıklar elde edersiniz. Bununla birliktebaşvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığıda yükselir. Nitekim konsolosluklar da son dönemlerde adayların profesyonel vize danışmanlık firmalarıyla çalışmalarını olumlu karşılamaktadırlar.Bu noktada birçok faaliyeti birlikte yürütmek durumunda kalan vize danışmanlarının sahip olması gereken en önemli özelliklerise şunlardır;

  • İyi derecede yabancı dil bilmek
  • İnsan ilişkilerinde iyi olmak
  • Kriz durumlarını iyi yönetebilmek
  • Çözüm odaklı ve pratik olmak
  • Düzgün bir diksiyona sahip olmak
  • Sabırlı ve anlayışlı olmak
  • Yeniliklere açık olmak

Mutlaka bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Sorun

Bizi arayarak veya aşağıdaki formu doldurarak iletişim. kurabilirsiniz. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.