Yurtdışı Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanlığı

Yurtdışı Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanlığı

Türkiye ve tüm globalleşen Dünya’da, işbirliği halinde olduğumuz yabancı ve yerli Hukuk Büroları ve Gayrimenkul Danışmanlık şirketleri ile gayrimenkul Alım ve Satımlarını kolaylaştırmaya ve güvenli hale getirmeye çalışıyoruz. Bilindiği üzere; gayrimenkul satın alınmadan önce; dolandırılarak birikimlerinizin kaybolmasını önlemek için, özellikle gayrimenkulün gerçekten var olup olmadığının tapu kayıtlarından ve lokasyonun dan tespit edilmesi çok yararlı olmaktadır. Örneğin, Türkiye’de gayrimenkul satışı ancak, tapu dairesinde yapılması halinde resmi olarak geçerlidir. Ne yazık ki, bu hukuki durumu bilmeyen yabancı ülke vatandaşları, sadece internet üzerinden gayrimenkulün bedelini göndererek, gayrimenkulü resmi olarak da satın aldıklarına inanmaktadırlar.

Ancak, tapuda resmi olarak imzalar atılarak, devir yapılmadıkça, resmi olarak gayrimenkul sahibi olunamamaktadır. Bu nedenle, ancak satan kişiye karşı tazminat vb. davalar açılabilirse de, anılan davalar uzun sürebilmekte ve davalar kazanılsa dahi karşı tarafın bulunarak bedelin geri alınması zorlaşabilmektedir.

Yine tapuda devir işlem yapılsa dahi; öncesinde araştırma yapılmadıysa, gayrimenkulün üzerinde üçüncü kişiler tarafından konulmuş olan haciz, ipotek vs. borçlar ile devralınması ve mağduriyetlerin oluşması da söz konusu olabilmektedir. Aynı sorunlar; yurt dışında yatırım yapmak isteyen Türk Vatandaşları ve Şirketleri için de farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır.

Bir başka ifadeyle; Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de, Türk Vatandaşlarının da Yurt Dışında ev, yazlık, otel veya arsa gibi gayrimenkul alma ve mutlu olma hayallerinin, kâbusa dönüştüğü durumlar yaşanmıştır ve bundan sonrası için de böyle ciddi ihtimaller mevcuttur.

Bu nedenle, Türkiye’nin her bölgesinde ve Yurt dışında hemen hemen her Ülkede deneyimli, Güvenilir Avukatlar ve Gayrimenkul Danışmanları ile işbirliği halinde çalışmakta ve gayrimenkul satın almak isteyen yerli/ yabancı ülke vatandaşlarına ve şirketlerine; alış ve satış işlemlerinde hukuki yardım sunmaktayız.Gayrimenkulün bulunması (Gayrimenkul şirketleri ile iletişimin sağlanarak),Gayrimenkulün tapu kayıtlarının araştırılması, tapudaki işlemler ve talep edilirse bedelinin sahibine aktarılması esnasında yardımcı olunması, Gayrimenkul alış veya satışında ortaya çıkan veya çıkabilecek olumsuzluklara ilişkin hukuki yardım sunulması.Amacımız Sizlerin, emeğinizle alacağınız gayrimenkullerde güzel zamanlar geçirebilmeniz ve yıllarca zorluklarla yaptığınız birikimleri koruyabilmeniz için gerekli kolaylıkları sağlamaktır.

Bu nedenle Türkiye’de ve Yurt dışında gayrimenkul almak veya satmak istiyorsanız; Muhakkak uzman bir Avukat ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Tüm sorularınız için iletişime geçin

Bize Sorun

Bizi arayarak veya aşağıdaki formu doldurarak iletişim. kurabilirsiniz. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.