Yurt Dışı Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanı

Yurt Dışı Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanı

Yurt Dışı Yatırım ve Gayrimenkul DanışmanıYurt Dışı Yatırım ve Gayrimenkul Danışmanlığı yapan kişiler, yurt dışında belirlenen herhangi bir lokasyonda gerçekleştirilmesi planlanan yatırımın veya alınmak istenen gayrimenkulün ne gibi kazançlar sağlayacağı noktasında müşterilerini bilgilendirmektedirler. Günümüzde özellikle gayrimenkul alım-satım süreçlerinde pek çok dolandırıcının ortaya çıkarak insanların paralarına göz diktiklerini görmekteyiz. Bilgisizlikten ya da eksik bilgiden ötürü kolayca gerçekleşen bu kandırmacalar ne yazık ki piyasaya duyulan güveni de fazlasıyla sarsmaktadır. İşte yurt dışı yatırım ve gayrimenkul danışmanlığı da tam olarak burada devreye girer. Nitekim alanında uzman kadrolar tarafından, yatırım yapmak isteyen yerli yabancı tüm vatandaşlara profesyonel danışmanlık hizmeti verilip bu sayede kanunsuz uygulamalarınve emek sömürülerinin önüne geçilmektedir.

Yatırım alanında hem yurt içinde hem de yurt dışında sık sık çeşitli fırsatlar ortaya çıkar.  Bu fırsatların en doğru şekilde değerlendirilebilmesi için belirli bir donanıma sahip olmanın yanı sıra yasal mevzuata hakim olma becerisi de gerekmektedir. Danışmanlar, kendilerine başvuran müşteriler adına her türlü fizibilite çalışmasını eksiksiz yaparak en çok kâr getirecek olan gayrimenkulü bulurlar. Uluslararası gayrimenkul işlemlerinde süreç tıpkı ülkemizde olduğu gibi komplike ve karmaşıktır. Bu tarz durumları başarılı bir şekilde yönetebilmek için ise mutlak suretle uluslararası piyasayı iyi bilen profesyonel uzmanlarla iletişime geçilmelidir. Yatırımcının ihtiyacına yönelik en uygun gayrimenkul tercihine yönlendirebilen, prosedürler ve idari işlemler hakkında tam olarak bilgi sahibi olan danışmanlardan faydalanmak her halükarda mantıklı olacaktır.

Yurt dışı yatırım danışmanlarımüşterilerinin yatırım yapmayı düşündüğü ülkelerle ilgili yürüttükleri araştırmalarda ilk etapta o ülkenin temel durumunun analizlerini belirlemektedirler. Ekonomik, siyasal ve sosyal şartlara dikkat edip en ideal yatırım için gerekli olan uygun zemini ararlar. Yatırım yapılması planlanan sektörle alakalı ayrıntılı bir inceleme gerçekleştirdikten sonra ise buradaki eski yatırımların kişilere nasıl bir yarar sağladığına bakar,devam eden süreçte gayrimenkulle ilgili detaylı çalışmalara girişerek bölgedeki ihtiyacı karşılayıp karşılamadığı, hedef kitlenin taleplerine uyup uymadığı gibi konuları göz önünde bulundururlar. Yatırımcı bu parametrelere göre şeffaf bir şekilde bilgilendirilir.Dolayısıyla bu sayede risk minimuma indirilmiş olur.Ayrıca gayrimenkulün tapu kayıtlarının araştırılması, tapudaki bürokratik işlemler ve ortaya çıkabilecek tüm olumsuzluklarla ilgili yardımcı olunabilmektedir.

Müşterinin yabancı yatırımcı olarak gayrimenkulünü o ülkede satışa sunulabilmesi için hangi şartları sağlaması gerektiği ve yasal prosedürleri nasıl ilerletmesi gerektiği gibi temel unsurlar da yine danışman tarafından yatırımcıya ivedilikle aktarılır. Bunun yanı sıra yatırım vasıtasıyla o ülkede vatandaşlık almak isteyen, oturum iznine sahip olmak isteyen veya şirket açarak yatırımlarını sürdürmek isteyen kişilerin bu hizmetlere ulaşabilmek adına neler yapmaları gerektiği gibi detaylar hakkındada müşteriye bilgi verilmektedir.

İyi bir yurt dışı yatırım ve gayrimenkul danışmanı olabilmek için ise birtakım özellikler mevcuttur. Bunlar;

  • İyi derece yabancı dil bilmek
  • İnsan ilişkilerinde iyi olmak
  • Çözüm üretme ve kriz yönetebilme becerisine sahip olmak
  • Sektör, yatırım ve gayrimenkul analizlerinde başarılı olmak
  • Söz konusu ülkeleri ve lokasyonları detaylıca araştırmak
  • Değişen dünya dinamiklerini takip etmek
  • Yasal prosedürlere hakim olmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Sorun

Bizi arayarak veya aşağıdaki formu doldurarak iletişim. kurabilirsiniz. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.