Eyüpsultan Tazminat Avukatı

Eyüpsultan Tazminat Avukatı

Eyüpsultan Tazminat Avukatı

İstanbul Eyüpsultan Tazminat Avukatı haksız fiil ya da eylem nedeniyle uğranılan zararların tazmini noktasında hukuk yardımı yapar. Maddi ve manevi tazminat gerektiren davaların takibi ve tazminatın tahsili noktasında tazminat hukuku avukatı desteği alarak yaşanan mağduriyetin telafisine yönelik geçecek süreyi kısaltabilirsiniz. Avukat, sadece tazminat talep eden değil tazminat davası açılan kişinin tarafının da temsilini üstlenebilir. Tazminat hesaplamasının doğru yapıldığını veya yaşanan mağduriyette suçlanan tarafın bir suçunun olmadığının ispatı noktasında deneyimli bir avukattan destek alabilirsiniz. Tazminat davası, bir kişinin haksız yere uğradığı gerek maddi gerekse de manevi zararı tazmin etme yollarından biridir. Tazminat talebinizin gerekçesi trafik kazasıda olabilir, boşanma davası da. 7 farklı açıdan tazminat davası konularını ele alacağımız yazımız neticesinde Eyüpsultan tazminat avukatı olarak sizlere hizmet vermek isteriz.

 • Trafik kazasından kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davası,
 • İş kazasından kaynaklanan maddi-manevi tazminat davası,
 • Malpraktis davaları (hatalı doktor uygulamalarından kaynaklanan tazminat davası),
 • Boşanma davası ile birlikte açılan maddi ve manevi tazminat davaları,
 • Haksız fiillerden kaynaklanan maddi ve manevi tazminat davaları,
 • Sözleşmelerden kaynaklanan alacak ve tazminat davaları,
 • Fikri ve Sınai mülkiyet hakkından kaynaklanan alacak ve tazminat davaları.

Tazminat davası maddi ve manevi olarak açılabilir. Maddi ve Manevi tazminat davaları beraber açılabileceği gibi ayrı ayrı da açılabilir. Bir hukuka aykırılığın kişinin malvarlığında eksilmeye neden olduğu durumlarda maddi tazminat davası açılır. Maddi tazminat davalarında zarar genellikle bilirkişiler tarafından teknik araçlar ile ölçülebilir niteliktedir. Hukuka aykırılığın kişide yıpranma, sıkıntı, üzüntü ve ruhunda acıya sebep olduğu durumlarda ise manevi tazminat davası açılır. Manevi tazminat taleplerinde kişinin manevi nitelikteki zararı teknik araçlar ile ölçülebilir değildir.

Tazminat Avukatı Ne İş Yapar?

Tazminat Avukatı kişinin maruz kaldığı zarar sonucunda doğan mağduriyetlerin giderilmesi için yasal süreci takip eden, müzakere ve iletişim süreçlerinde yardımcı olan, arabuluculuk faaliyetinde ve uzlaşma sürecinde etkin bir rol oynayan avukata tazminat avukatı denir. Mevcut olaya ilişkin en sağlıklı çözüm yollarını işleme koyan ve bu çözüm yollarının sonuçsuz kalması halinde vakayı yargıya taşımak suretiyle tazminat davası açan Eyüpsultan tazminat avukatı, tüm bu proseslerin ardından zararın tahsil edilmesini sağlayacaktır.

Tazminat Avukatı noktasında başarılı ve deneyim sahibi bir avukat nezaretinde hareket etmeniz ve söz konusu olaya ilişkin hukuki danışmanlık almanız herhangi bir hak kaybına uğramamanız ve lehte neticenin kısa zamanda elde edilmesi için oldukça isabetli olacaktır. Bu anlamda JURA AVUKATLIK & DANIŞMANLIK hukuk büromuz yetkin kadrosu ve liyakat sahibi hukukçuları ile en kapsamlı ve başarılı hukuki desteği sağlamaya devam etmektedir.

Eyüpsultan’da Tecrübeli Tazminat Avukatı

Haksız fiile maruz kalan kişinin bu haksızlığa karşı uğradığı zararın hukuki yoldan karşılanmasına tazminat denir. Maddi ve manevi olarak iki şekilde ele alınan tazminat davalarında İstanbul Eyüpsultan tecrübeli tazminat avukatı ile hareket etmek oldukça yararlı olacaktır. Zira Tazminat Hukuku’na hakim bir avukat eşliğinde hareket eden birey, menfaatlerini ve yasal haklarını korurken aynı zamanda tazmin edilmesi gereken zararını hukuken kısa zamanda elde etme imkanına kavuşacaktır. Jura Avukatlık & Danışmanlık olarak hukuki danışmanlık sağlanan uyuşmazlık konuları genel olarak şu şekildedir:

 • Sözleşmelin ihlal edilmesiyle doğan tazminat davaları,
 • İş kazası neticesinde ölüm ya da yaralanmanın meydana gelmesi nedeniyle tazminat davaları,
 • Nişanın bozulmasından doğan tazminat davaları,
 • İş yerinde mobbing ve ayrımcılık yapılmasından doğan tazminat davaları,
 • Boşanma davasından doğan tazminat davaları,
 • Haksız tutuklanma veya göz altına alınmasından doğan tazminat davaları,
 • Malpraktis davaları,

Etiketler

Eyüpsultan işçi tazminat avukatı
Eyüpsultan tazminat avukatı istanbul
Eyüpsultan tazminat davası avukatı
Eyüpsultan tazminat avukatı
Eyüpsultan trafik kazası tazminat avukatı
tazminat davası avukatı Eyüpsultan
Eyüpsultan kıdem tazminat avukatı
Eyüpsultan tazminat hukuku
Eyüpsultan manevi tazminat avukatı
Eyüpsultan sigorta tazminat avukatı
Eyüpsultan tazminat avukatı
Sözleşmelin ihlal edilmesiyle doğan tazminat davaları
İş kazası neticesinde ölüm ya da yaralanmanın meydana gelmesi nedeniyle tazminat davaları
Nişanın bozulmasından doğan tazminat davaları
İş yerinde mobbing ve ayrımcılık yapılmasından doğan tazminat davaları
Boşanma davasından doğan tazminat davaları
Haksız tutuklanma veya göz altına alınmasından doğan tazminat davaları
Malpraktis davaları
Tazminat Avukatı

Bize Sorun

Bizi arayarak veya aşağıdaki formu doldurarak iletişim. kurabilirsiniz. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.